1. خانه
  2. بازیافت یونولیت
  3. بازیافت گرم
بازیافت یونولیت

بازیافت گرم

از آنجا که پلی استایرن قابل تجزیه نیست (تجزیه آن سال ها طول می کشد.) این امر تأثیر زیادی بر محیط زیست ما می گذارد.تأثیر استفاده از پلی استایرن باید…

از آنجا که پلی استایرن قابل تجزیه نیست (تجزیه آن سال ها طول می کشد.) این امر تأثیر زیادی بر محیط زیست ما می گذارد.تأثیر استفاده از پلی استایرن باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.در صورت امکان به دنبال گزینه های دیگری بگردید.استفاده مجدد و بازیافت هرچه بیشتر پلی استایرن منبسط شده و کاهش تولید بسیار مهم است.

یونولیت ساخته شده از مونومر استایرن میباشد.در فرآیند پلیمریزاسیون تبدیل به پلی استایرن انبساطی میگردد، حال با حرارت دادن به ضایعات یونولیت و یا ذوب گردن آن توسط فرآیند شیمیایی مانده استایرن خواهد بود که در فرآیندهای مختلفی استفاده خواد شد.در فرآیند بازیافت گرم ابتدا ضایعات یونولیت خرد شده و به تکه های کوچک تر تبدیل میشود.در دستگاه ذوب ریخته میشود و در دمای ذوب این مواد تبدیل به توده ای سنگین و سخت میگردد که استایرن باقی میماند. این مواد در پروسه های تولید مواد اولیه و یا ساخت محصولات اکسترودی از استایرن مانند قاب عکس یا استفاده در پروسه های تولید محصولات پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد.

در فرآیند دیگری قطعات کوجک ضایعات فوم در یک حلال شیمیایی مانند استون حل میگردد.به عنوان ماده اولیه ساخت چسب و یا محصولات دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. البته فرآیند جدیدی که اخیرا توسط یک دانش آموز آمریکایی ابداع شده است ضایعات یونولیت در خلا در معرض حرارت قرارمیگیرد.از آن کربن اکتیو مورد استفاده در فیلترهای آب بجای خواهد ماند.

شاید شما دیدن این صفحات را نیز دوست داشته باشید…

فهرست